Jak oglądać insta stories anonimowo?

Dowiedz się, jak podejrzeć dowolną relację na Instagramie bez wiedzy jej autora.

Relacje na Instagramie

Instagram stories

Instagram (Insta, IG) to portal internetowy służący przede wszystkim do edycji i udostępniania zdjęć oraz krótkich nagrań wideo z codziennego życia innym użytkownikom.

Jedną z form publikacji materiałów w serwisie są tzw. insta stories, czyli relacje użytkowników dostępne przez kolejne 24 godziny od momentu publikacji. Po tym czasie bezpowrotnie znikają, chyba że autor zdecyduje się na ich zapisanie i wyróżnienie na swoim profilu.

Nagrywanie relacji na Instagrama

IG stories a prywatność użytkowników

Każde odtworzenie instagramowej relacji przy użyciu oficjalnej aplikacji lub strony internetowej jest zapisywane w historii wyświetleń i jej autor jest w stanie sprawdzić pod koniec dnia, którzy użytkownicy zobaczyli jego relację.

Co w sytuacji, kiedy z różnych względów chcielibyśmy pozostać anonimowi? Czy istnieje możliwość podejrzenia relacji konkurencyjnej firmy lub innych użytkowników Instagrama bez ich wiedzy?

Jak wyświetlać insta stories anonimowo?

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele stron internetowych, za pomocą których jesteśmy w stanie wyświetlić, a nawet pobrać relacje każdego (publicznego) profilu na Instagramie bez konieczności logowania się w serwisie lub zakładania konta, co za tym idzie - zachowujemy całkowitą anonimowość. Jedyne czego potrzebujemy to nazwa użytkownika, którego relacje chcemy obejrzeć.

Niestety, większość serwisów do stalkowania użytkowników przestała działać z powodu braku aktualizacji i konieczności dostosowywania się do aktualnych algorytmów Instagrama. Obecnie, aby nadal przeglądać relacje na Instagramie anonimowo, warto skorzystać z nowoczesnych narzędzi typu Insta story viewer, który oprócz bieżących, pokazuje również wcześniej publikowane relacje przypięte do profilu (Instagram highlights) w wysokiej rozdzielczości, bezpłatnie i co najważniejsze - bez wiedzy użytkownika.

Przeglądanie relacji na Instagramie anonimowo

Relacje profili prywatnych

Wiele osób szuka sposobów na wyświetlenie relacji prywatnych profili na Instagramie. Niestety, nie jest to możliwe - konieczne jest posiadanie uprawnień nadanych przez autora relacji, tzn. użytkownik musi zaakceptować naszą prośbę obserwacji jego profilu.

Jeśli bardzo chcemy zobaczyć relacje prywatnego profilu i pozostać przy tym anonimowi, warto założyć nowe konto na Instagramie i z niego wysyłać prośbę o możliwość obserwacji profilu lub poprosić o to znajomego. Na pewno nie należy korzystać z podejrzanych stron internetowych, które taką możliwość rzekomo oferują, ponieważ jest to (i będzie) niemożliwe.

Podsumowanie

Anonimowe oglądanie relacji innych użytkowników Instagrama jest jak najbardziej możliwe. Należy jednak korzystać wyłącznie ze sprawdzonych serwisów i pamiętać, że każde zamieszczone zdjęcie czy nagranie wideo w sieci jest chronione prawem autorskim i nie należy ich pobierać lub udostępniać innym osobom bez zgody właściciela.